Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

Completa las siguientes oraciones con la forma correcta de ser o estar. (Hint: Complete the sentences) 1. Mi padre en el patio con mi hermano 2. Tu muy cansado
what is the sign of 3xy when x >0 and y <0
help #i like trains !!!!!!!!!!!!!!!
Q.5(A) Complete the following passage by choosing the most appropriate option from the ones given below: (5m)On the Annual Day celebration, the Principal delive
What city controlled trade routes and was the economic, political, and religious center of an empire? * 1.Kilwa 2.Great Zimbabwe 3.Sofala 4.Mombasa
Which statement is the most likely conclusion you can draw from the cause- and-effect relationship shown in the diagram? Cause Effect The Transcontinental Railr
Lisa is the second daughter of Mr. And Mrs.Santos she have a height of 1.6 and a weight of 49 kilograms. Find her BMI amd weight status.
How is the kinetic energy of the particles that make up a substance different after it changes state? A. The kinetic energy is greater after a substance changes
a tube called the extends from the bladder to the outside of the body
chloe grew .52 inches this summer.Her brother Kade grew .53 inches. Who grew more over the summer?​