fdonaldss fdonaldss
  • 01-12-2016
  • English
contestada

chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels

Respuesta :

nerdvodka
nerdvodka nerdvodka
  • 01-12-2016
Not sure why this is in the English section, but the answer is 1.50.
Answer Link

Otras preguntas

Number 19 give me the work
Listed below are blood groups of o, a, b, and ab of randomly selected blood donors (based on data from the greater new york blood program). o a b o o o o o ab
A group of people who force other people to hurt or humiliate themselves as initiation into their group is committing which of the following acts of violence? A
Jacob North wants to buy a 4-year old sedan. His friend has a V8 4-door sedan that he will sell Jacob at wholesale. The car has a manual transmission, a DVD pla
In the ordered pair (4,9) what is the y value ?
What type of goverment did the people have who were conquered by rome
Simplify. 1/4y + 1 1/2 + 2 − 1 3/4y − 12 please explain
Which of the following are problems caused by having both adults in a family work
why might early migration be harmful to bird population
Unlike early federal-government responses to the Great Depression, Franklin D. Roosevelt's New Deal programs