BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

solve the following ineuality -1+6(-1-3x) >-39-2x
What are the solutions to overcome problems caused by fold mountains?​
Multiply and simplify the following complex numbers (-4-5i)•(1-i)
C Choose a, an, the or 0 (no article). 1 I’m looking in the fridge, but I can’t see _____ milk. A. a B. an C. the D. 0 2 Jan’s got _____ new baby. She’s beautif
I’m having a lot of trouble, can someone guide me, step by step?
your school recently organized a work experience week , when each student in your class spent the week working in a local business of their choice. write an ema
Given that S=n/2(2a+(n-1)d). If a=4,d=3 and n=20 find the value of S​
which expression is equivalent to 2 x 2^3 x 8 A.) 2^6 B.) 2^7 C.) 2^8 D.) 2^9
Which sentence uses commas correctly? A. George Washington was born on February 22 1732, in Westmoreland County Virginia. B. George Washington was born on Febru
A mass weighing 64 pounds stretches a spring 6 inches. The mass moves through a medium offering a damping force that is numerically equal to β times the instant