Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

Why were the French and the British having a conflict over the Ohio river valley?
In a cell information that controls the production of proteins must pass from the nucleus to
What is the theme or underlying message of mallam sile?
A rectangle has a length of 10 inches and a perimeter of 48 inches. Which equation could be used to find the width of the rectangle? a. 48 = 10w b. 48 = 20 – 2w
What is equivalent to the ratio 5/13
is 3/5 a rational number
Colin uses his phone for everything, so he likes to keep it with him at all times. Lately, though, he's found it difficult to concentrate when he's studying bec
what dos Thomas paine says in response to the argument that the british have protected the colonies
hinduism has its roots in
From his time in Congress, Johnson was known for his skills in A. compromise. B. debate. C. legislation. D. foreign relations.