Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

The graph below shows the weekly salaries of two employees on the number of iteams sold .which statement best exsplaind who earns the most money per item sold
conjugate the verb haber
Whats the answer for this question help meee
if you can run 5 miles in 30 minutes you are running mph
Which student's strategy likely found the most academic success? Roger went to the movies before he finished studying. Leticia set up a study schedule before sh
Find the slope of a line parallel to x – 2y = 14
Point: Drinking sodas on a regular basis is a poor nutritional choice. Which point is adequately supported by all the evidence above? a. More than a quarter of
Name a triangle with sides of 1.5 feet,3 feet,and 18 inches
Elizabeth Loftus is known for: a. proposing a model of working memory. b. the view that memory is reconstructive. c. emphasizing the importance of deep processi
The measure of an angle is 29.1°. What is the measure of its complementary angle?