Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 8 tacos cost $12. What is the cost for 12 tacos?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2021

Answer:

$18

Step-by-step explanation:

12 divided by 8 is 1.5 so 1.5x12 is 18

Answer Link

Otras preguntas

how did john smith improve conditions in jamestown
what is the difference between a patriot& a terrorist?
How did agricultural affect population
what is 127,034 rounded to the nearest ten thousand
what is 14,494 to the nearest ten thousand feet
what is 3.1 as a mixed fraction in simplest form
212514+396705 estimate
The people of Sumer planted wheat and irrigated their fields in order to have a surplus of food. a. True b. False
How did the Holocaust contribute to ongoing Arab-Israeli conflict? a. Since so many Jewish people had been murdered in the Holocaust, many international organi
what is 5/15 × 9/25 =