amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

5 times the sum of 7 and 23
If the flour to sugar ratio is 5 cups flour to 1 cup sugar, then how much sugar is needed if only 2 cups of flour are used? (Give the answer as a fraction)
The gross income of David Vaughn is $785 per week. His deductions are $42.25, FICA tax; $90.33, income tax; 2% state tax; 1% city tax; and 3% retirement fund
An important factor in the development of the British Empire in the 19th century was its __________.
In the South Pacific Marines used coded messages sent in the _____ language.
The gross income of David Vaughn is $785 per week. His deductions are $42.25, FICA tax; $90.33, income tax; 2% state tax; 1% city tax; and 3% retirement fund
People who regularly use implied meanings are _____. friends and politicians advertisers and journalists both of the above neither of the above
The processes of urbanization, specialization, and trade in medieval Europe led to a decrease in economic opportunities for the lower class the growth of the mi
Divide 969 by 26. A. 32 r 6 B. 28 r 5 C. 29 r 17 D. 37 r 7
What is the value of m in the equation 1/2m - 3\4n = 16 , when n = 8?