auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

_____ is the waste that is created in the process of making products. (1 point) pre-consumer waste post-consumer waste e-waste rucksack
What did the appearance of Sirius in the east after a long absence tell the ancient Egyptians?
a square wrestling mat has a perimeter of (12x - 32) feet. Write an expression in simplest form that represents the side length of mat.
Read the sentence. The doctor told his patient that he would need to step out of the room if the phone rang. Which of these best clears up the ambiguity in this
Which of the following provides the best early evidence of whether the integration of professional sports was a good idea? A)the financial ruin of Branch Ricke
There are 13 gallons of lemonade at a party there are 12 adults and 6 children who will drink the lemonade if eatch person receives an equal amount of lemonade
In the new 6-kingdom system of classification, like the old 5-kingdom system, organisms are basically grouped by A) cell structure. B) location on Earth. C) r
What best describes a commission system?
What are the characteristics of a Communist society?
At 4:30pm, the thermometer outside of Yasmine's window read 40*C. It had risen 8* between noon and 4:30pm and 5* between 7:00am and noon. What was the temperatu