oppxontop
oppxontop oppxontop
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose you had $6.00 to buy bananas and apples. Bananas cost $0.49 per pound and apples cost $0.34 per pound. Write a linear equation that represents the different amounts of fruit you could buy.​

Respuesta :

gigglemug
gigglemug gigglemug
  • 01-03-2021

Answer:

ok

Step-by-step explanation:

ok ok ok ok ok ok ok ok

Answer Link

Otras preguntas

What are all that apply?​
Transitional Expressions​
Write an equation for the nth term of this sequence: 1/8, 1/4, 1/2, 1..
Which of the following choices represents the average of other four?A)4. B)-3. C). -4. D). -17. E). 5
Calculate the snow load for the low-slop (flat) roof. For this structure, we will use the following coefficients. Cs = 1.0 Ce = 1.0 Ct = 1.0 Is = 1.1 Pg = 25
What is an appropriate way to differentiate alphabet knowledge instruction?
In the selection from The Future of the Mind, the author calls Einstein "the right man for the times." Which statement from the text most clearly explains this
Read the excerpt from Monster. STEVE I don’t remember seeing him play ball. PETROCELLI You having trouble remembering what you’ve seen? STEVE No, but I’ve seen
i need help please will give brainlist
Are u allow to run if u have period?