lovelife24 lovelife24
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

original price:$23.99;markdown:44%

Respuesta :

5455lrg555
5455lrg555 5455lrg555
  • 03-11-2016
Multiply the price by 44, then subtract the answer from the original price. That's your answer $13.43 dollars is the new price.
Answer Link

Otras preguntas

Vicki just opened her new cupcake store. She knew from conducting online research what the most popular cupcake was and planned her menu accordingly. When she o
Help and explain !!!!( Solve using the substitute method )
For a project in his Geometry class, Tyler uses a mirror on the ground to measure the height of his school building. He walks a distance of 14.65 meters from hi
House of Thebes." What makes Antigone a rebel? ror what Creon had vas, overwhelming ody and the lonely, less, that nothing to accept without Erly alone. All The
What are the equipments needed to determine the density of a liquid in laboratory ?​
Find the area of the figure
PLEASE HELP! y = 2x − 1 y = 4x - 5 solve both :)
Which statement is not always true for a parallelogram? A. Consecutive angles are supplementary. B. Diagonals are congruent. C. Opposite sides are congruent. D.
What was necessary from Thomas Jefferson's perspective, for Native Americans to survive? A.   Native Americans had to continue their hunter/gatherer culture.
i really need someone’s help on this one asap.