lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How does a natural ecosystem offer suggestions towards a more economical and eco friendly human model.
im a bit rusty on my graphing plz help me which do you graph first x line or y line
what from the story was influenced by the big- game safari tours in Africa and South America in the 1920s?the most dangerous game
Study the diagram, which represents the general equation for photosynthesis. What do the letters Y and Z represent?  Y - glucose Z - oxygen Y - glucose Z - ca
i made a few mistakes i regret it nightly i broke a couple hearts that i wear on my sleeve my mama always said girl you’re trouble and now i wonder could you fa
Tucker drove at a speed at 45 miles per hour. How many feet per second was tucker traveling? (Thanks in advanced)
What is the US Constitution?
What does the moloch repersent in this excerpt from allen ginsbergs poem "howl"?
Which of these people had balanced their checkbook correctly. Gary: the balance in his check register is $500 and the balance in his bank statement is $500. Gai
which of the following is a true statement about early American cultures