officallymajesty officallymajesty
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If it cost $9 for 6 rides how much would it cost for 1, 10

Respuesta :

elikg117 elikg117
  • 04-02-2021

Answer:

1 = $4     10= $13

Step-by-step explanation:

Answer Link
alejandra1534 alejandra1534
  • 04-02-2021
Each ride cost $1.50 meaning 10 rides is 15
Answer Link

Otras preguntas

can someone help me, please?
At a particular restaurant, each slider has 225 calories and each chicken wing has 70 calories. A combination meal with sliders and chicken wings has a total of
The following is what kind of reaction? 2 CH4 +4 02 → 2 CO2 + 4H2O
Last minute question emergency please
If there are: 6 red marbles 10 yellow marbles 5 green marbles and 1 blue marble What is the probability of picking 1 blue marble and 1 green marble? (Once a ma
Does it have any meaning?(Statement)​
A 10 oz bottle of shampoo cost $2.40 and a 12oz bottle cost $2.64 find the unit rate for each which bottle has the lower unit cost
Help me please……………………
Complete the equation describing how x and y are related. Х у y = [? ]x + 07 1 9 2 11 3 13 4 15 5 17 Enter the answer that belongs in [?]
 A Popsicle store at the beach is comparing their monthly revenue with the sunglasses store next door. The shop owners find that their monthly revenue is pos