smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

it was being done without his knowledge change it into active voice​
Kelly collected $15, $15, $25, and $29 in the last 4 donations for the class fundraiser. The mean of the donations is _____?
sini si gago nahahahahhahahahahahahahhhahahhahahahahahhahha
What is the sum of the rational expressions below? 15/7x+12/7x
SOMEONE PLEASE DO THIS FOR ME. IF I DON'T SUBMIT I WILL FAIL.I WILL GIVE BRAINLIEST. NO LINKS.
What is the image of (- 1, - 8) after a dilation by a scale factor of 4 centered at the origin?
Çatalhüyük and Jericho were located near the Red Sea true or false?
In 1900, 80% of the population of Texas lived A. overseas. B. along the Gulf Coast. C. in major cities. D on farms and ranches.
Need help plz easy brainlist
A 2-pound bag of broccoli costs $4.48. What is the price per ounce?