michelle6740
michelle6740 michelle6740
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Does anybody understand this?

Does anybody understand this class=

Respuesta :

roberthumphrey46666
roberthumphrey46666 roberthumphrey46666
  • 03-02-2021

Answer:

yes im doing them right now

Step-by-step explanation:

the anwsers are c and a

Answer Link

Otras preguntas

A 32 ounce soft drink costs $1.83. Approximately what is the price per ounce
Plessy v. Ferguson was overturned in 1954 when the Supreme Court decided thatracial segregation was unconstitutional.segregation was necessary for "public peace
9. This piecewise function represents the Social Security taxes for 2009. How much did Rachel pay in Social Security tax if she earned $102,000 in 2009? (0.062x
Can someone please help me? I’m struggling with this and it doesn’t seem too hard, thanks!
Solve for j. please help meee
6x^2 + 9x = 0 :) please help !!
if jeff had 10 cookies and sam ate 10 how many are left?
A scientist is studying two types of worms. Worm X has DNA identical to its parent. Worm Y has a combination of DNA from two parents. The scientist determines t
A boat sailed 560 km in 8 hrs. It took three hours to travel the first 150 km. What was it’s average speed for the remaining journey?
How do you define mathematics?