quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

17. Which describes the role the particles of objects play in attaining thermal equilibrium? A.Colliding particles exchange kinetic energy until particles in bo
which degree or certification do you need for a career in business information management?
What was the goal for The Battle of the Atlantic?
In MLA format, the entries on a Works Cited page are always separated by category (books, journals, websites). A. true B. false
BRAINLIEST!!!!!!!! AGREE or DISAGREE Read the statement below and decide whether you agree or disagree with it. Be prepared to support your opinion with details
Life rewards you for what you do, not for what you feel. A. True B. False
brainliest for whoever answers this i need it quick Regarding early reports of the Holocaust during World War II, the immediate response by President Roosevelt
How many classes were in rome?
7x + 2y = 4 y = x + 1 Solve the system of equations. A. (1/3, 4/3) B. (2/9,11/9) C. no solution
I need help trying to find the answer. can u help me?​