bluebird786 bluebird786
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

You can buy a box of 150 sharpies for $165 or a dozen for $13.50? Which of the two prices is a better deal and explain why

Respuesta :

esperonr esperonr
  • 02-02-2021

Answer:

do the a dozen for $13.50

Step-by-step explanation:

It will help save money

Answer Link
ofkdae
ofkdae ofkdae
  • 02-02-2021

Answer:

The dozen for $13.50 is a way better deal

Answer Link

Otras preguntas

Matt reasoned that he can write 9/1000 as 0.9. Is he correct?
compare 9x10^4 and 3x10^2
Match the following items. 1. get information from a number of different sources debate team 2. use facts in their presentation avoid bad propaganda 3. "Gov
The united states government has passed laws (29 cfr 1910.1200) that require all suppliers to provide content and health information on the chemicals or supplie
______ is an essential part of Russia's hinterland, making up three-fourths of its land and providing a large proportion of its raw materials. A. Moscow
3(n - 1) = 5n + 3 - 2n
What is the answer to 5/6+(−1 1/ 6)
Does this table represent a function?
Each day, Jake donates money to the global hunger initiative according to how many lunch specials he sells. What is the constant of proportionality in money per
what level of organization is shown here?