litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of expository writing
Describe how to graph a line given an equation in standard form.
1. Many of the first video game companies that emerged around 1972 had previously been A: board game manufacturers B: computer manufacturers C: children’s ent
What are the potential advantages when an organization can ask a meeting professional to serve as project manager?
What is -10/13 in simplest form
How does the Talmud affect the daily lives of Jewish people?
The phenomenon of the _____ occurs when an individual confuses her own thoughts with those of a hypothesized group of people.
Which equation shows how to find the product of 100,000 and 1,000,000 using scientific notation?
Marty plans to make an alien costume for a party.He needs 7/8 yard of fabric and 1 1/2 yards of aluminum foil for the costume.fabric costs $5 per yard. Will the
In mexico and japan, jana noticed that it seemed easy to convince people to work together for the good of the group. how would you characterize this trait?