Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

QUICK QUESTION! The human body’s main source of energy comes from: carbohydrates proteins fats vitamins/minerals
In Triangle ABC, if ,AE ,BF and CD are the medians and AE and BF intersect at the point (2, 3), at what point does CD intersect AE ?
Which character is not considered minor in The Tragedy of Julius Caesar? Lucius Messala Claudio Brutus
Which organelle breaks down sugar molecules that supply energy to the cell
How did changes in the soviet union affect people in other communist countries? eastern europeans began to rebel against their governments china was inspired to
Puritans believed that salvation depended on
Which of the following aspects of the environmental movement addresses the public’s right to intervene in environmentally damaging activities on private land? a
The great compromise was between which two groups
What incident led Parliament to withdraw nearly all of the Townshend Acts? convening of the First Continental Congress the Sons of Liberty boycott the Boston Ma
PLEASE HELP ME Who smuggled textile secrets from British factories into America? Eli Whitney Samuel Slater Francis Cabot Lowell Henry Ford