shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

What is the main religion of Latin america
Rico is making4 batches of mexican rice. each batch needs 2/3cup of corn. He only has a1/3-cup measure.How manytimes must Rico measure 1/3cup of corn to have en
Why did president Washington want the United States to remain neutral
Graph the line using intercepts: 4x-3y=12
Simplify (7-5i)(-3+9i)-(5+6i)^2
how might a scientist a determine  whether trait sex-linked by observing the offspring of several genetic crosses
The gases in the air attracted to earth by gravity form layers called the ____
Rico is making4 batches of mexican rice. each batch needs 2/3cup of corn. He only has a1/3-cup measure.How manytimes must Rico measure 1/3cup of corn to have en
What culture believes health is harmony between man and nature?
What culture believes health is harmony between man and nature?