electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what are supporting ideas?
Canada has a population that is about 1/10 as large as the united states. If canadas population is about 32 million, about how many people live in the united st
The gross income of David Vaughn is $785 per week. His deductions are $42.25, FICA tax; $90.33, income tax; 2% state tax; 1% city tax; and 3% retirement fund
27 g of Al will react with how much mass of O2 to produce Al2O3
in two paragraph give a brief explanation of the things the British did that angered the colonists. Predict what u think the sons of liberty will advise the co
An important factor in the development of the British Empire in the 19th century was its __________.
Let f(x) = x2 - 81. Find f-1(x).
The blood of his children shall curse his cowardice, who shrinks back at a time when a little might have saved the whole, and made them happy. What persuasive t
While shopping, you see a jacket marked down 20%. If the original price of the jacket is $175, what is the sale price of the jacket
Which of the following organelles is part of the endomembrane system? A) Ribosomes B) Golgi apparatus C) Mitochondria D) Centrioles