rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

What is (-4,5) and (8,-1)
"Which one of the following statements is true? a. Bad Debts Expense is a real account and remains open at the end of the fiscal period, while Allowance for Do
explain two ways that animals can affect the rate of weathering
P(x)=x^4-2x^3+kx-4 where k is an unknown integer p(x)divided by (x-1) has a remainder of 0 what is the value of k?
Jake need 7.58 m of wood to complete a school project he buys a 2.25 m plank of wood and a three and 3.12 m playing of wood how many more liters of water does J
Circulatory system of man is made up of which muscle a)Smooth b)Cardiac c)Skeletal
A narrow copper wire of length L and radius b is attached to a wide copper wire of length L and radius 2b, forming one long wire of length 2L. This long wire is
what can be destructive to earths surface​
Kim was walking down a rocky path.For 4 minutes, the elevation dropped steadily.All together it dropped 8 feet. What was the change in elevation per minute for
A person of mass m will bungee-jump from a bridge over a river where the height from the bridge to the river is h. The bungee cord has an un-stretched length of