JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

A chef has less than 25.8 lb of rice. She takes out 5 lb to use during the day and stores the rest in containers. Each container has 2.5 lb of rice. Let x repr
Identify three ways the Great Depression affected Latin America.
What 3 responsibilitys does a forensic science have
What is the whole number for 9/10
Five positive numbers with a median of 10 and a mean of 14
To cite a website in the text of your work and link it to the entry in works cited, use the author's _______. a. last name, first name b. last name c. last n
Which best describes the process by which ultrasounds images are made? Low-frequency sound waves are generated by a machine and refracted off of objects, crea
Which answer corrects the error in capitalization? The statue is more than 300 feet tall and was a gift from France to our Country. A. country B. Gift
Self-concept helps us A) evaluate our strengths and weaknesses B) evaluate our individual worth C)reject negative feedback D)reject positive reinforcement
HELP FAST PLZZZZZZZZZZZZZZZZ!In the poem “well there really be a ‘MORNING?’ how does the capitalization of ‘Scholar,” “Sailor,” and “wise man” help to develop t