agichula57
agichula57 agichula57
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

What would be the cost of 30 pounds of mushrooms

Respuesta :

TrinityStrauss15
TrinityStrauss15 TrinityStrauss15
  • 03-12-2020

Answer:

you didn't give us the cost of the mushrooms but,

Step-by-step explanation:

If it is a even number then multiply 30 with the price.

Answer Link

Otras preguntas

Claude wants to improve his agility skills. What is the LEAST helpful exercise for him to reach this goal?A. wall sitsB. high-knee drillsC. lateral jumpsD. shut
12/35 = 36/X find x step by step
Vicky parked 506 marbles in to her number of plastic containers each container either had 10 or eight marbles Vickie had limited space to keep the container so
Answer the following question
A table represents the number of students who passed or failed an aptitude test at two different campuses. South Campus North Campus Passed 46 38 Failed 54 62 I
Hazel sold her home in 2020 for a contract sales price of $285,000. The buyer paid $5,000 down payment plus a camper valued at $1,200. Hazel agreed to receive t
Charmain must run a mile in 7 minutes or less to beat her best time. Let "m" represent the number of minutes Charmain must run. Write and graph the inequality t
not enough INFO sas sss​
The author most likely wrote this article
Hello, I do not anderstand this at all. I have been working on radicals and stuff, but this goes way above my head. Please help. Thank you so much! 100 points!