Seudónimo Seudónimo
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

i need help with 4th grade math please solve the problem and show the solution.thank you very much.​

i need help with 4th grade math please solve the problem and show the solutionthank you very much class=

Respuesta :

makaylalee22466
makaylalee22466 makaylalee22466
  • 03-12-2020
1. 15 cars

2. 80 pencils
Answer Link

Otras preguntas

what happens to the pressure and the molecules inside a football that is being pumped up?
What do you think the real meaning of time is? Not just the simple definition, but your real thoughts and opinions about time and how it relates to your lives?
Which materials are composed of proteins, providing high tensile strength?
A fallacy in logic stating that "after this, therefore because of this" is called _____.
Eugen Goldstein discovered in 1886 that atoms also have _________ charges. a. neutral b. positive c. negative
Nikki has 3 pieces of yarn. 5/6 ft long, 5/3 ft long, 3/2 ft long arrange from shortest to longest. draw a number line model
There are 3000 people at a concert you survey a random sample of 200 people and find that for 35 of them this is their first concert they have ever attended es
a 32 ounce bottle of water costs $1.92 what is the cost per ounce
Despite external influences, cultures don't change. Please select the best answer from the choices provided. T F
Paraphrasing or putting ideas into one s own words is one way to avoid having to cite a source and, therefore, to avoid plagiarism. True False