lozam26 lozam26
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me thankso

Please help me thankso class=

Respuesta :

christinaheil20 christinaheil20
  • 04-12-2020

Answer:

68, 17, $17

Step-by-step explanation:

filling in the first blank using the chart. Money made for 4 sweatshirts is $68

68/4=17, this is the unit price, meaning the amount it would cost for one sweatshirt. Thats where we get the next blank's answer. 17/1 and since we found the unit price, we already answered the last question, $17 per sweatshirt.

Answer Link

Otras preguntas

Lee y responde. Read the review and answer the shopper's questions, Nuevo centro comercial internacional Hoy abre el Centro comercial del Pacífico. La variedad
Question that are being answered Which is one piece of information that tiny fossils in samples from Earth’s crust reveal about Earth’s history? A:changes in cl
Briefly summarize about the early people who lived in oklahoma
What is the lowest common multiple of 140 and x is 420
How do you do these two questions?
The 5 in this decimal the 3.57 is in the hundredths place. True or False.
What is a main idea of Jainism? i will make the person that answers first the brainiest
PLEASE HELP!!!!! BRAINLIEST!!!!!!!!! IM GETTING TIMED 40 POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
The second step to amending the Constitution is that an amendment must be approved by half of state legislatures. three-fourths of state legislatures. the presi
Solve for x. 10 = x + 5 + x A. 5 B. 10 C. 5/2 D. no solution