Aaliyah36771 Aaliyah36771
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a deli counter someone bought 0.125 pounds of roast beef for $5.00 How much will it cost per one pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer

$0.025

Step-by-step explanation:

0.125/5.00=0.025

Answer Link

Otras preguntas

help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Which steps are important when designing and conducting a scientific experiment
Identify how a hormone molecule performs its function
What is the speed of a car that traveled 500 meter in 20 seconds?
40 POINTS AND BRAINLIEST!!!! The sum of two consecutive integers is 138. Write an equation to find the two integers.
Which of the statements below is true for the following set of numbers? 42, 15, 36, 51, 65, 28
need helps 50 points and branliest!! 1. how id ghis map different from a typical map of the united states? 2. what do the new names on the map have in common?
What are the five food groups recommended by the USDAs my plate food guidance system ?
What is a advantage that yeast cells can produce sexually and asexually?
The types of clastic sedimentary rock are based on _____. clast size crystal size number of layers chemical composition Unlimited Attempts Remain