agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

find m <a ????????????
The probability of winning a particular game at the Game Place is 1/4. Find the odds against winning the game.
A building contains 50 one-bedroom units and 150 two-bedroom units. The one-bedroom units rent for $550 monthly; two-bedrooms rent for $675. The vacancy rate is
rewrite the equation in graphing form. f(x)=x^2+6x+15
What is the slope of the line that contains the points (-2, 2) and (3, 4)?
Can anyone help with these 2 questions please.. greatly appreciated
A girl can sweep the garage in 20 minutes, while her brother needs 30 minutes to do the same job. How many minutes will it take them to sweep the garage if they
HELP ME ASAP!!In ABC, what is the measure of angle B? a.46 b.48 c.70 d.92
Which statements could you use to conclude that JKLM is a parallelogram
Who was involved in the Israeli-Palestinian Conflict