danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

Natural remedies are usually more effective and safer because they are thoroughly tested.
Order from least to greatest 3.3, pie, 10/3, 11/4
Barbara mixes 54 ounces of granola and 36 ounces of raisins. She divides the mixture into 6 ounce servings. How many servings does she make?
how can you divide 33/100 by
Evaluate each expression 9 cubed
What is the most appropriate transition to replace the word consequently in the beginning of second sentence? James steered his ship through high winds for thre
its fact or opinion drag dealers belong in prison
What is a linguist? in terms of forensic.
What part of speech is into
An alpha particle, which is a helium nucleus, has a mass of 6.64 x 10-27 kg. It is traveling horizontally at 42.3 km/s when it enters a uniform, vertical 1.60