a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP!!! ILL MARK THE FIRST ONE BRAINLIST
Which graph represents the equation y=-4/3x-2 Vote braliest if right Graph one is A. Graph two is B Graph three is C Graph four is D.
Rewrite the following sentences in the passive voice. a) She will ask a question. b) The tutor was explaining the experiment. c) We have done our homework.
help me with this to ​
what is 2.5% of 15 530​
Long division o need help plz and can you add a photo
please help ! i need help with my geometry homework
Water in a beaker measures 250 milliliters. A rock is completely submerged in the water. The water level now reads 375 milliliters. What is the volume of the ro
what is the common ratio of 4,8,16,32
You push a shopping cart with a force of 400 Newtons a distance of 10 meters across a rough parking lot. How much work did you do?