twescott1706 twescott1706
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate

Respuesta :

jasbhxbdbd jasbhxbdbd
  • 02-12-2020
where’s the table lol
Answer Link
mommarich53105 mommarich53105
  • 02-12-2020

Answer:

2, 6

4, 12

8, 18

and so on

Step-by-step explanation:

multiply the number on the right by itself and do the same with the number on the left, this pattern could go on forever,

Answer Link

Otras preguntas

Use the chart to answer the question. Which battle is considered a turning point in the war? Date Battle Result April 19, 1775 Lexington-Concord Began the Revol
What is the correct answer 2/6-1/2
Do lines of latitude run north-south or east-west?
Which Triangles are congruent by ASA
Future president richard nixon became nationally prominent in the late 1940s when he
What is the range of the function y=^3 sqrt x+8
What type of sensory receptor allows detection of light and vision?
Given that G(x)=x-3/x+4 find each of the following G(5) G(3) G(-4) G(-10.25) G(x+h)
How many states broke away from the United States to form the Confederacy? A. 11 B. 12 C. 15 D. 18
Solve: X+14.91=59.67