gabhgaby gabhgaby
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help?????????????????????

Help class=

Respuesta :

PineappleCassie16 PineappleCassie16
  • 02-12-2020

Answer:

2.25 cents for the cost of each animal on Monday, and 2.31 cents for the cost of each animal for Tuesday.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

The Jayden family eats at a restaurant that is having a 15% discount promotion. Their meal costs $78.96, and and they leave a 20% tip. If the tip applies to the
solve the equation 4x^2-12x=7 algebraically for x
which is bigger, 40% of 120 or 1/4 of 200
8k/3=32 ??? How do i solve this???
On what continent did early humans first exist?
14,28,56,112 number pattern
Which substance can not be broken down by chemical means? (1) ammonia (3) methane (2) antimony (4) water
Which is a measurement of the temperature left over from the big bang? A. Doppler shift of galaxies B. Doppler shift of stars C. frequencies of radio galaxies
A cellphone company offers four choices for purchasing talk time. Which of the following has the lowest cost per minute? F 200 minutes for $24.50 G 550 minute
One acid-base theory states that an acid is (1) an electron donor (3) an H+ donor (2) a neutron donor (4) an OH– donor