Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

find the quotient1 1/2 ÷ 3/8=10 ÷ 2=2 1/2 ÷ 1 1/3
Help ASAP. What do we call the eighteenth century thinkers who believed that wisdom, reason, and knowledge could bring justice, equality, and freedom? A. phil
Who won the 1968 us presidential election by running on a platform of a victory with honor in vietnam?
QUICKLY HELP! Solve for b. −16b=3 What is the answer? a. −18 b. −2 c. 2 d. 18
Jessica jogs on a path that is 25 km long to get to a park that is south of the jogging path. If it takes Jessica 2.5 hours then what is her speed and velocity?
Find the median. 2, 20, 19, 15, 11, 9, 7, 1
I need help! This is Geometry lesson 8-3 ! Please help me asap!!!!
To exercise their social responsibility and build more positive​ images, many companies are now building efforts in the area of​ ________ marketing, linking the
a + 2c − 5b − c + a − b
Help Me With This Question