angelmalka
angelmalka angelmalka
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

JMHS needs to earn $2500 for the field trip. If they
sold 325 bags of cookies, solve the equation to
determine how many brownies they sold.

Respuesta :

Trapnoprob Trapnoprob
  • 01-12-2020

Answer:4673

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Name the following formulas/symbols. a) NAD b) NADP c) NADPH
What is the slope of (-8,1) (6,8)
Solve Please Don’t Understand new material teacher is teaching
(3x+2)(4x-5) foil method
2. Choisir une image à traiter et la sauvegarder dans le même dossier que le code Python à télécharger du Doc. 4. Lancer le programme et expliquer à quoi il ser
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
Jessica drove 100 miles and then increased her speed by 30 mph for the following 200 miles. If the second part took 1 hour less than the first part, What was he
Bonnie invests a sum of money for 3 years at an interest rate of 4.5%, gaining $9.45 in interest. What was the total sum of money invested by Bonnie?
If a=50,sigma fiui =-36, sigma fi=35 ,h=10 then find mean.​​
∑(n=1)([infinity]) [(3n)/(4n³ + 2)]A) ConvergesB) Diverges