kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

A paradox is a literary device often used to?
k=13t-2 find the output of k when the of t is 3
PLZ HURRY IT'S URGENT!!!!! Which best describes the maxim "Four Legs Good, Two Legs Bad"? *This question is about the book "Animal Farm"* A. a motto of pro
Which sentence contains an example of precise language? Question 10 options: a) To achieve at the highest levels, an athlete must practice, an athlete must lis
I’m doing dinner practice for a quiz tomorrow but I’m confused on how to do any of this? It says mark the lines for rhyme scheme help? 50 points
What is the cultural context of a piece of literature? A. The genre of the text. B. The author's family background. C. The family structure that the main char
The product of a number and 2 is 20 less than the product of the number and -3. What is the number?
A note organizer is not important if you know how to take good notes. Please select the best answer from the choices provided T F
a store clerk has 45 shirts to pack in boxes. Each box holds 6 shirts . What is the fewest boxes the clerk will need to pack all the shirts
How could you explain this project to a new student from another country that does not understand or read English?