rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In a closed primary, who selects a political party's nominees for office? all qualified voters O only party members only party leaders delegates
Logan and Zoey went out to dinner. Zoey’s dinner bill was $5 more than one-half of Logan’s bill If the total of the two bills combined was $60.26, what was Zoey
One of the most important principles of the Texas Constitution is a limited government b unique powers c property rights d advanced education Please select the
Select the sentence that correctly uses commas. Group of answer choices The man who was waiting, for the bus missed it. The man, who was waiting for the bus mi
Why does Nkrumah say it is not surprising that tension and unrest occur in colonies?
Find the missing angle measurements
Explain the difference between how animals and plants form their organs?
You start driving north for 27 miles, turn right, and drive east for another 36 miles. At the end of driving, what is your straight line distance from your star
What does the author mean by the phrase "build up"?
Choose the sentence that does not connect logically in the paragraph. (1) Eric approached the plate with as much confidence as he could. (2) He had prepared for