jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Preposition: Write the Spanish equivalent of each of the words in parenthesis. 1. Paguè $50 ______ le entrada. (for) 2. Vamos a caminar _____ el parque hoy. (th
What equal 6,300 in times?
What is the total number of electrons in amg?
How many times does a rabbits heart beat in one hour
The first Europeans to settle the area that is now New York were
Colin earned $46 raking leaves. If he worked 1.5 hours yesterday and 4.25 hours today, how much did he earn per hour?
what times what equal 72 plz help
What type of RNA acts like a delivery truck, delivers amino acids to the ribosome for protein synthesis, and then leaves empty again, to go collect another amin
From $42 to $72 what is the percent increase
Where will ATPase be found in the mitochondrion?