shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

By 1914, imperialism had fed into European tensions because of O the high number of colonies unifying to combat total domination by Europe. O North and South Am
(HELP MEH) Why is √​5​​ irrational? A.) because it is less than one B.) because it has no opposite C.) because all square roots are irrational D.) because it ca
True or false Obierka tries to kill himself in things fall apart
example of an irrational number between 5 and 6. thank you :)
Hotah and his 3 friends are each running 1/4 of a 2-mile relay race. How far is each person running?
The science department hypothesized that giving their students snacks would improve their performance in class. Upon reviewing the scores, they noticed that som
Roses attract more pollinators than tulips
Merchants turned to bankers to help finance their ventures true or fale
How did the Sons of Liberty respond to the arrival of the ships carrying British Tea?
What is the correct meaning of the word secluded? My friend has a secluded garden in her backyard. isolated delicate bountiful spacious