kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

evaluate 0.3y + y/x when y = 10 and z =5
ASAP pls help me : (
determine the intervals on which the function is increasing, decreasing, and constant
"Most household members of people with MDR-TB are likely to acquire latent TB infection, in which the bacterium Mycobacterium tuberculosis lives in the body wit
A soccer ball is kicked in the air off a 22.0 meter high hill. The equation h(t)=-5t^2+10t+22 gives the approximated height h, in meters, of the ball t seconds
Which of the following is a result of the rise of big business in the late 1800s and early 1900s
even though new models were discovered after dalton created his created his five principles, which of these principles still holds true?
Some facts about powers of ten are shown. Use what you know about powers of ten to enter numbers that make the equation true. help please!! :(
Please answer this correctly
18. working in return for having expenses paid