Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Exam Guidelines Exam Instructions Question 15 of 20: Select the best answer for the question. 15. Simplify: (3 x 22) = 6 + [28 – (4)?1 A. 55 B. 23 ООО C. 32 D.
What is the carrying capacity (approx)?
Dr. Smith is treating a patient who refuses a standard procedure based on religion or culture. How can the doctor avoid this barrier with her patient? A. Use he
Please help i put max points for u!!Marley used 7 cups of water to make 4 loaves of French bread. What equation can be used to model the total cups of water ne
Juan: - A mí no me gustan las películas de horror, ¿y a ti? Pedro: -Amí O A. nunca O B. tampoco OC. también O D. nada
the first word is first​
During January, its first month of operations, Dieker Company accumulated the following manufacturing costs: raw materials $5,800 on account, factory labor $7,3
The beginning of the Anglo-Saxon period roughly corresponds with which historical event?
Need help immediately!!!!!!!
The Second Industrial Revolution of the United States resulted in the rapid growth of