wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

State the scale factor of the dilation about the origin of these coordinates.​
SUM ONE HELP ITS MY EXAM Question 7(Multiple Choice Worth 3 points) (02.05 MC) Which of the following is true of the executive branch? It can decide who gets to
poema inventado de amor pls para hoy
Need help please ! ​
7 minus the product of v and 3
f(x)=3x-5 and g(x)=x^2+2, fins (f+g)(x)
HELPPPPP PLEASEEEE!!!!!! Just number 9
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Not all tiles are used. Match each verbal description of a sequence with its appropriate explicit fun
Which expression is equivalent ton+ n-0.18n? A. 1.18 B. 1.82 C. n-0.18 D. 2n - 0.82
Can someone tell me if this is Irrational or not.​