emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP ASAP THANKS ILL GIVE BRAINLKEST PLS THANKS PLS ASAP
what is (4x6) x (3-2)
HELP ME OUT PLS!!!!! Which pair of rectangles are similar? A) A and B B) A and DC) A and F D) A and G​
At your school, 300 of the 600 students are boys. What percent of the students at your school are boys? Enter the answer
Find the 8th term of the geometric sequence –4, 12, –36, 108, –324,
Do you think Europeans could have conquered Africa if the industrial revolution had never occurred? Explain your answer. PLEASE HELP (history)
According to the Internal Revenue Service (IRS), a single taxpayer with a tacable income between $63,550 and $132.600 in 2000 paid $14,382 plus 31% of the amoun
What is the problem with one-party rule?
In your own words describe what the standard deviation describes. Give an example of a list of five values with a small standard deviation and another list with
5. Cardiorespiratory training zone. Unconditioned individuals, persons in poor cardiorespiratory fitness category and older adults starting an exercise program