ahanafaunoy ahanafaunoy
  • 01-11-2020
  • English
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?

Respuesta :

cjanice2020
cjanice2020 cjanice2020
  • 01-11-2020

Answer:

6.99 for 90 fl. oz

Explanation:

If you find how much it is for just 1 fl. oz. for each price then you can see that 6.99 for 90 fl. oz is a better deal.

Happy Halloween!

Answer Link

Otras preguntas

Technician A says that hoods are designed with reinforcements to prevent folding during a collision. Technician B says that some hoods are made from reinforced
CANNN SOMEONE PLZZ HELP ME ON THIS ONE
Write a static method middleValue that takes three int parameters, and returns a int . It should return the middle value of the three parameters (sometimes call
Dakota is a newborn. His big brother is holding him and brushes against dakota's cheek. Dakota turns in that direction and acts as if he wants to nurse. What ca
Fae is visiting Europe for the first time. While she is in France, she assumes that most French people score low on the agreeableness scale. According to resear
do restraining orders show up on background checks
Pls help me :( An exercise club offers three payment plans for aerobics classes. Plan A charges $6 per class plus a one-time membership fee of $35. Plan B charg
Find the coordinates that will make this equation true? PLEASE HELP!!!
Read and choose the correct option to complete the sentence. Mi familia prefiere________ de viaje a Cuba.
A titration required 42.00 mL of 0.150 M NaOH. How many moles of NaOH is this?