fabricionaranjo09
fabricionaranjo09 fabricionaranjo09
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

the cost of 3 scarves is $65.25. what's the unit price?​

Respuesta :

SKJ926
SKJ926 SKJ926
  • 03-10-2020

Answer:

21.75

Step-by-step explanation:

65.25/3=21.75

Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-10-2020

Answer:

$21.75 per scarf

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of scarves

65.25 /3

21.75

Each scarf costs 21.75

$21.75 per scarf

Answer Link

Otras preguntas

was Benjamin Franklin a Lucian?
To the Nearest ten-thousand, I round to 80,000. I round to 81,000 when rounded to the nearest thousand, and to 81, 220. I am a palindrome, too. What number am I
Mr.sheeks argued against allowing wemen to vote grammer: verb tenses
Why did women have little influence on national politics in the 1920s
what are organs of the thoracic and abdominal cavities
ASAP PLS> Fiona must find the length indicated by the dotted line for the tiles she is installing. She knows that each polygon is a regular hexagon with a pe
what is the meaning of 18,200 and 20,200
The value of x is The only reason im typing the bottom part is because it said it needs 20 characters
Can you explain to me. Just explain to me. Don't tell me the answer!!!!
Which of the following would be the most appropriate way to address and greet your teacher, Mr. Joseph Herman, in an email? Hi Joseph, How u doin?? Dear Joseph