bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER ASAP!!! CORRECT ANSWERS PLEASE!!!
tan x has a vertical asymptote at x = . cot x has a vertical asymptote at x = . sec x has a vertical asymptote at x = . csc x has a vertical asymptote at x =
Can anyone help me out with this Rewriting will give 20 points! Rewrite the paragraph using appropriate substitutes for the substandard words used. Many high s
You have two glass bottles, one containing oxygen and one filled with nitrogen. part a how could you determine which one is which?
(12n - n) + 5n How do you solve this 4th grade math question?
During the Gupta period, people were restricted to marrying within their caste. How did this practice affect society during this time? It limited trade and econ
Ms.nikkel wants to divide her class of 23 students into 4 equal teams. Is this reasonable?Why or why not?
Shelia decided to rent a car for her vacation trip to Florida. While she was in Florida, a hurricane passed through and flooded the car. Unless Sheila purchased
How was Germany divided after World War II?
What is the difference between mass and weight