tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

Spanish knowers please help!!! I dont understand ​
identify situations in which you think you should credit a source. check all answers that apply 1. telling a story to a friend 2. repeating a lyric from a song3
Calculate the cost of gasoline for a 420 mile trip if your car averages 20 miles/gallon of gas and the gas costs $3.55 per gallon
1. Determine if the verb in parenthesis is a linking verb or an Action verb: Bill will (sing) with the choir. 2. Determine if the verb in parenthesis is a linki
.3(3x+7)= 9x +21 help please
What Are the Differences Between Depository and Non-Depository Institutions? The financial services industry in the United States has undergone major changes ov
PLEASE PLEASE SOMEONE HELP!!!!!!!
A radio converts radio waves into electronic signals which come out of the radio as ____
Janet and Nadia each play basketball, Nadia has won twice the number of games Janet has, Is it possible for Janet to have won 10 games if the sum of the games
What might happen if you heard an idiom you weren’t familiar with?