OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

what is equivalent to 1/4 (8-6x+12)
Maggie has 20 ribbons. 2/5 of the ribbons are polka-dotted ribbons. How many ribbons are not polka - dotted?
What's the answer to 11+5+3x2+8x1 ? And how did you get your answer?
When air pressure decreases, the mercury in a barometer _____. goes down goes up stays the same
Sarah and Maria made a telephone using two cans and a string. They pulled the string tight and Maria went out into the hallway. When Maria spoke into her can, S
is 18 a prime or composite
In general, which factor is NOT critical when pregnant? a. getting regular prenatal checkups b. avoiding tobacco c. avoiding drugs and alcohol d. weighing yours
The House of Representatives passed a bill changing the income tax rates. Which statement must be true
Which of these was the most noticeable symbol of the "Iron Curtain"? A) Great Wall B) Berlin Wall C) 38th Parallel D) 17th Parallel
In the story Sara sees red does Sara help the injured women