gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Receptors that are __________ bind to chemicals outside of the cell, and this binding process causes a chemical response on the inside of cells.
Wi ch of the following was true about Genral George McCallan
Possessive pronouns indicates who the owner will be. True or false No guessing need true answer.
What does jonas learn about the child previously selected to become receiver of memory? your answer?
How did Thomas more’s work help spread humanistic ideas
How do you do this? Please help
a rectangular parking lot has a length of 88 meters. the length of the parking is three times the width. find the length and width
Help with the question attached below
Jesse wants to go skydiving. Each skydive is 14,000 feet high. Jesse wants to do 2 jumps which will cost him $400. In addition, Jesse must pay a $100 training f
World class swimmers can swim the 100 meter in about 55 seconds what is their approximate average speed