animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Who was Pitcarin in the British army
The average length of a transcription unit along a eukaryotic dna molecule is about 27,000 nucleotide pairs, whereas an averaged-sized protein is about 400 amin
What is the most common form of open-end credit? mortgages lump-sum credit credit cards installment sales credit?
there are some cows and some chickens, if there are a total of 40 heads and 112 legs, how many cows are there
A construction crew needs to build a road that will be 20 miles long. The crew already completed a stretch that is 6.44 miles long and another that is 8.62 mile
If y = 7x – 5, which of the following sets represents possible inputs and outputs of the function, represented as ordered pairs? (5 points) {(–5, 0), (9, 2),
What is the meaning of african amerian literature?
wich generalization can be made based on mauryan emperor, Constantine and prince Vladimir
Ben wants to buy a bike that costs $300. If he saved $5 a week, how long would it take him to save the $300? How long would it take if he saved $10 a week? What
What factors caused growing social divisions in America?