demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Please help with question 2-6! no one wants to help me out
Plzzzzzzz helppppppppp nowwww
I need help with this question.​
4. How much has the Kwakiutl population declined over the centuries?
Point M is located at (3, 5) in the coordinate plane. Point M′ is located at (3, –5). Which statement is true? A Point M′ is 6 units from point M. B. Point M
Select all ratios equivalent to 1:2. 8:16 9:18 4:6 Submit
How to calculate surface tension.
what part of earht spheres is composed of a mixture of gases
PLEASE HELP in lines 2-4: what connection does Johnson make between black people in the United States and colonized people everywhere? from the poem "the black
A growing community considers building a new hospital closer to residential neighborhoods. This will get residents to emergency care faster and save lives when