atcyo atcyo
  • 01-09-2016
  • Mathematics
contestada

The total cost for 4 people to ride the bus if the fare of $0.75 is increased by d dollars??

Respuesta :

Njan
Njan Njan
  • 01-09-2016
(0.75+d)*4 is the answer to the question
Answer Link

Otras preguntas

how do we find the area of the quadrilateral
The reason most often cited by owners who have been unhappy with the agent who took the listing is failure of the agent to ________.
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
Chris is walking at a speed of 3.25 miles per hour. If he continues to walk at the same speed, how far can Chris walk in 1.5 hours?
what are nutrients the Venus flytrap use and need
NEED HELP FOR 50 points and possible brainliest if the answer is legitimate. YOU BE THE TEACHER Your friend solves the system of linear equations below. Is your
Sale 70% OFF! Gwen wants to buy a laptop computer. The original price is $720. What is the sale price?
A flexible container holds 1.50 moles of air and is currently expanded to 13.5 L in volume. What is the volune of the container if the number of moles of air is
what are nutrients the Venus flytrap use and need
what is 3(x - 7) + 4